Bělorusko sestoupilo po roce zpět do skupiny A divize I mistrovství světa hokejistů do 20 let. Po úterní porážce 4:5 dnes Bělorusové v druhém utkání o udržení na světovém šampionátu v Buffalu podlehli Dánsku 2:3 po samostatných nájezdech a sérii prohráli 0:2 na zápasy. Mezi elitou je za rok na MS v kanadských městech Vancouveru a Victorii nahradí Kazachstán.
Dánové v úterý otočili duel v poslední minutě z 3:4 na 5:4 a dnes vstoupil pátý tým minulého šampionátu v Montrealu a Torontu do utkání dobře. V polovině úvodní třetiny jej dostal do vedení Daniel Nielsen a za 96 sekund zvýšil Jonas Röndbjerg.
Bělorusové se vrátili do hry před polovinou třetí třetiny. Nejdříve v 49. minutě při přesilovce pěti proti třem snížil Maxim Suško a za 46 vteřin zužitkoval pokračující klasickou početní výhodu Ilja Litvinov. V nájezdech ale Dánové vyhráli 4:2, vítězný gól si připsal Jacob Schmidt-Svejstrup.
Kazachstán, který Bělorusy vystřídá, se mezi elitou představí poprvé od roku 2009. Postup si vybojoval na turnaji hraném ve francouzských městech Courchevel a Meribel od 10. do 16. prosince. Vyhrál s 13 body z pěti zápasů a o bod předčil druhé Lotyšsko.