Reakce na stopku
Popravujete hokej, hřímá prezident asociace hokejistů. Rozčílený je i Gulaš
09.10.2020 12:11
Vynucené minimálně dvoutýdenní přerušení hokejové extraligy, které ve čtvrtek ohlásil ministr zdravotnictví Roman Prymula, může podle prezidenta České asociace hokejistů (CAIHP) Libora Zbořila výrazně poznamenat celý český hokej. Uvítal by, aby rozhodnutí vlády, které ovlivnilo celý český sport, bylo přehodnoceno.
"Každý chápe, že v tuto chvíli nejde hrát s diváky na stadionech, nebyly však sděleny žádné argumenty, proč je nutné profesionální hokej přerušit úplně. V současné chvíli, kdy většina týmů vlnou pandemie již prošla, je pravděpodobnost přenosu nemoci v klubech naprosto minimální," uvedl Zbořil v tiskové zprávě.
Představitelé CAIHP si podle něj uvědomují složitou epidemiologickou situaci v Česku. Restrikce, které vstoupí v platnost v pondělí 12. října, ale Zbořil nepodporuje. "Pauza soutěží, byť na dva týdny, může být likvidační nejen pro jednotlivé hráče, ale může se stát popravou českého hokeje, protože se do ohrožení dostává celá sezona," řekl prezident hráčské asociace. Omezení by podle něj nemělo být plošné. "Takové totiž situaci rozhodně nezlepší," uvedl Zbořil.
Na skutečnost, že všechny extraligové kluby již měly pozitivně testované hráče na covid-19, byly v karanténě a měly by tak být "promořené", upozornil již ve čtvrtek i nejproduktivnější hráč nejvyšší soutěže v minulých sezonách a jedna z nejvýraznějších postav extraligy Milan Gulaš.
"Přesná čísla nemám, ale jistě by nebylo těžké dohledat, kolik procent hráčů bylo pozitivně testováno, a podle informací od odborníků je tedy vůči nákaze imunních minimálně 90 dní. Proč tedy nemůžeme hrát?" ptal se Gulaš na twitteru. "Na dva týdny? Nebo déle? Nějaká čísla, která prokazují, že hokejový zápas, který probíhá v ohromné hale, je rizikovější než nákup v supermarketu??? Můžete nám to vysvětlit, pane Prymulo???" doplnil kapitán Plzně.
Zbořil prostřednictvím hráčské asociace vyzval vládní autority k přehodnocení současných opatření a hledání kompromisu. "Neexistuje důvod k omezení činností, které nejsou potenciální zdravotní hrozbou," dodal Zbořil.