Play-off v Rusku: Salák se blýskl nulou, Erat dal dva góly

24. 2. 2016 17:30
Gólman Alexander Salák.
Gólman Alexander Salák.

Alexander Salák v druhém osmifinále KHL v brance Novosibirsku neinkasoval a čistým kontem pomohl k druhému vítězství Sibiru nad Vladivostokem 4:0. Druhou výhru v sérii vychytal také Dominik Furch z Omsku, který i díky gólu a asistenci Martina Erata porazil 4:2 Nižněkamsk.

Salák byl v brance Novosibirsku v permanenci, ale se všemi 36 střelami hráčů Admiralu si poradil. K vedení v sérii 2:0 přispěl i útočník Tomáš Vincour jednou nahrávkou.

Erat vstřelil ve 31. minutě třetí gól Avangardu, který se nakonec ukázal jako vítězný. Útočník s dlouholetými zkušenostmi z NHL zvýšil na 3:0 v přesilovce bekhendovou dorážkou z ostrého úhlu poté, co se k němu kuriózně odrazil puk od brusle rozhodčího. Nižněkamsk se poté dotáhl k Omsku na rozdíl jednoho gólu, ale domácí Nikolaj Lemťugov čtyři sekundy před koncem po Eratově asistenci do prázdné branky pečetil výhru.

Další dva zápasy sérií se hrají ve Vladivostoku a Nižněkamsku.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 2. zápasy:

Omsk - Nižněkamsk 4:2 (za domácí Erat 1+1), stav série 2:0; Novosibirsk - Vladivostok 4:0 (čisté konto Salák, Vincour 0+1), stav série 2:0,

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Trump doufá, že se Rusko a Ukrajina za týden dohodnou. A budou obchodovat s USA

Zahraničí
21. 4. 2025

Andrew Tate má špatný vliv na žáky v britských školách. Vnáší tam sexismus

Zahraničí
20. 4. 2025
ilustrační foto

Tisíce Američanů protestovaly proti administrativě Donalda Trumpa

Zahraničí
20. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ