Ruský <span>tisk oslavuje Jágra</span> i celý Omsk. I přes porážku

17. 3. 2009 13:30
Hokejisté Omsku po prvním utkání s Kazaní.
Hokejisté Omsku po prvním utkání s Kazaní.

Hokejisté Omsku po prvním utkání s Kazaní.Díky, Avangarde! Bravo, Ak Bars!" píše úterní Sovětskij sport v titulku o rozhodujícím duelu Omsku v Kazani, v kterém si nakonec postup do semifinále Kontinentální hokejové ligy vybojoval domácí tým.

ČTĚTE TAKÉ: Senzační jízda skončila. Jágrův Omsk prohrál v prodloužení

Sibiřskému mužstvu s Jaromírem Jágrem "chybělo jen mizerných 15 vteřin, aby zopakovalo v play off zázrak", dodává list v narážce na předchozí senzační omské vyřazení nejlepšího týmu základní části z Ufy.

Sport-Express označuje duel za infarktový; pravé rozuzlení však podle něj nepřišlo v prodloužení, ale byl jím už vyrovnávací gól Kazaně krátce před koncem třetí třetiny. "Jízda Omsku skončila, jako když kolo najede na hřebík uprostřed silnice... Zahrávat si celou dobu s osudem není možné, ani Jágr nemůže věčně dělat zázraky," míní komentátor.

Připomíná, že výkon sedmatřicetiletého českého útočníka v Kazani pozorně sledovali představitelé Edmontonu. Spekuluje se, že by se Jágr mohl vrátit do NHL, představitelé Omsku ovšem trvají na tom, že v sibiřském klubu dodrží smlouvu do roku 2010.

Jaromír Jágr dobývá branku Kazaně.Každá pohádka jednou končí

"Ale nechce se ani myslet na to, že jsme včera viděli poslední zápas tohoto Čecha v Rusku. Pro úspěch udělal vše, co mohl. Vstřelil gól a na další rozhodujícím způsobem přihrál. V druhém zápase čtvrtfinále vstřelil vítěznou branku. Jeho gól se stal přelomem v zápase s Ufou. Ale každá pohádka jednou končí..."

Sovětskij sport oceňuje i vyrovnávací branku "probuzeného" Jágra, kterému se povedl "ukázkový útok" a přispěl i k druhému gólu Avangardu; kdyby domácí neměli tak vynikajícího brankáře a hosté měli více štěstí, mohlo skóre podle listu vypadat jinak. Tribuny s 10.000 fanoušků, kteří kupovali vstupenky od překupníků za dvojnásobnou cenu než v pokladnách, ztichly. Koncovka se podobala spíše basketbalovému zápasu a všichni ji sledovali vestoje.

Jágr nezářil, pak se probudil

Vedoucí gól domácích však Omsk donutil proměnit se v druhé třetině v zcela jiný tým a důsledky byly pro domácí strašlivé. "Jaromír Jágr, který se do té chvíle nijak nevyznamenal, ... se probudil ze spánku. Jakýkoli jiný hráč v jeho situaci, v sevření obránců a se zlomkem vteřiny na střelu, by prostě vypálil směrem na branku, nic víc. Vynikající Čech však pohybem zápěstí umístil puk do branky," vyzdvihl list.

Dodal, že o pět minut později Jágr rozehrál ukázkovou spolupráci s neobsazeným spoluhráčem, který vstřelil druhý gól do odkryté branky. V závěrečné třetině nemohl nepřijít nápor Kazaně, ale Avangard se držel - až do 15. vteřiny před koncem. Rozuzlení zápasu bylo podle Kommersantu fenomenální.

Foto: hawk.ru

Autor: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ