Lyžařky včetně Ester Ledecké absolvují na Světovém poháru v Bad Kleinkirchheimu nejprve v sobotu superobří slalom a až v neděli sjezd. Změnu programu si vynutilo nepříznivé počasí. Trénink se totiž uskutečnil jen jeden a na výrazně zkrácené trati, Ledecká v něm skončila pátá.
Česká reprezentantka před týdnem na snowboardu v jiném rakouském středisku Lackenhof vyhrála i třetí obří slalom SP v olympijské sezoně a nyní znovu přesedlala na lyže. V Bad Kleinkirchheimu se však teplé počasí a déšť podepsaly na kvalitě sjezdovky a čtvrteční trénink byl zrušen.
Dnes se trénink uskutečnil, Ledecká zaostala o 32 setin za nejrychlejší Christinou Agerovou z Rakouska. Další trénink by se měl jet v sobotu odpoledne. Super-G má začátek v 10:45, nedělní sjezd v 11:15. Změny oznámila federace FIS.
Trénink na sjezd SP žen v Bad Kleinkirchheimu (Rakousko): |
1. Agerová (Rak.) 38,21, 2. Goggiaová (It.) -0,09, 3. Weiratherová (Licht.) -0,13, ...5. Ledecká (ČR) -0,32. |