Dakar <span>teroristům odolá,</span> míní pilot Loprais

Sport
8. 1. 2008 10:45
Aleš Loprais (vpravo) se svým slavným strýcem Karlem.
Aleš Loprais (vpravo) se svým slavným strýcem Karlem.

Aleš Loprais (vpravo) se svým slavným strýcem Karlem.Jak bylo členům Loprais Tatra Teamu, když se dozvěděli, že slavná Rallye Dakar je zrušena? Jaká je budoucnost soutěže? Přečtěte si odpovědi Aleše Lopraise, pilota závodní Tatry v on-line chatu serveru TÝDEN.CZ ZDE.

Aleš Loprais se narodil 10. ledna 1980. Do závodní Tatry usedl poprvé v sedmi letech, krátce předtím, než si jeho strýc Karel, pozdější šestinásobný vítěz Rallye Dakar, odbyl na pouštní soutěži svou premiéru.

Za důležitý milník v cestě za vytouženým cílem, tedy volantem závodní Tatry, považuje Aleš vznik soukromého Loprais Tatra týmu pod vedením svého otce Milana Lopraise. Rostoucí zájem o auta znamenal méně času na dálkové studium práv. Podnikání v rodinné firmě nakonec převážilo, a tak se z Aleše nestal právník, ale podnikatel a závodník. Ve firmě zajišťující servis a prodej náhradních dílů k tatrovkám je, mimo jiné, odpovědný za zahraniční vztahy. Po premiéře na horké sedačce navigátora po boku svého strýce v sezoně 2006 usedl Aleš o rok později již za volant a hned si dojel pro skvělé třetí místo.

Foto: ČTK

Autor: - red -

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ