Ne s jedním ale rovnou se třemi soupeři se musela vypořádat Petra Kvitová v prvním kole Australian Open. Česká jednička musela na kurtu kromě Italky Francesky Schiavoneové přeprat také astma, které se jí v Austrálii vrátilo, a nízké sebevědomí po nevydařeném vstupu do nové sezony.
Všechny překážky prvního kola prestižního tenisového turnaje ale Kvitová dokázala překonat a po vyrovnané třísetové bitvě (6:4, 2:6, 6:2) se radovala z vítězství. A nyní věří, že jí výhra nastartuje do dalších zápasů. "Myslím, že mi to hodně pomůže. Nehrála jsem úplně špatně i vzhledem k tomu, jaká mám ta první kola. Navíc ještě s Franceskou. Když to sesumíruju, můžu být spokojena," řekla Kvitová Radiožurnálu po utkání.
Vstup do úvodního duelu se Kvitové vydařil a první set nad Italkou vyhrála bez větších problémů 6:4. V druhé sadě však českou jedničku začalo trápit astma a špatně se jí dýchalo. I proto prohrála 2:6. "První set byl v pořádku, ale na začátku druhého jsem trochu ztrácela dech. Přestala jsem hrát agresivně tak jako předtím a ona se do toho vrátila. To jsem věděla, že je cesta do pekel," poznamenala Kvitová.
Aktuálně osmá hráčka světového žebříčku však o přestávce stačila znovu nabrat síly. Do závěrečného dějství pak vstoupila skvěle a Schiavoneové vzala hned první servis. Podle Kvitové to byl jeden z klíčových okamžiků zápasu. "Ten první game třetího setu, kdy podávala, byl hrozně důležitý," řekla. "Tam jsem to zvládla a tím trošku odskočila, takže jsem mohla být klidnější," dodala česká jednička.
Kvitovou po utkání těšilo, že v rozhodujících chvílích dokázala zahrát vítězný míček. "Bylo fajn, když jsem to v důležitém momentu zabila. Je důležité, že to tam ve mně pořád ještě někde je. Doufám, že se to bude objevovat častěji," přála si dvaadvacetiletá hráčka.
V druhém kole narazí česká jednička na Britku Lauru Robsonovou, proti níž bude hrát v kariéře vůbec poprvé. "Zatím jsem s ní nehrála. Je to levačka, takže rotace jsou opačné, což je nepříjemné. Na US Open hrála moc dobře, má talent," uvědomuje si Kvitová.