Vědecké ústavy podepsaly memorandum o spolupráci

Věda a technika
19. 3. 2018 13:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd (ÚOCHB) a brněnské výzkumné centrum CEITEC Masarykovy univerzity budou spolupracovat na výzkumu v organické chemii a biochemii i v oblasti personální politiky a grantové podpory. V Praze zástupci obou společností podepsali memorandum o spolupráci. Společnými silami se chtějí stát konkurenceschopnými a atraktivními pro vědce v celoevropském měřítku.

Spolupráce by mimo jiné měla přinést snížení nákladů, které vyplývá z toho, že ústavy nemusí pořizovat stejné technologie, ale mohou využít technologie toho druhého.

"Kromě vlastní vědecké spolupráce, pro kterou zde vidíme významný potenciál, se chceme zaměřit například i na výměnný program stáží pro administrativní pracovníky, protože vytváření kvalitního zázemí pro výzkumné pracovníky je nutnou podmínkou dnes tak často skloňované vědecké excelence," uvedl ředitel CEITEC MU Jiří Nantl.

CEITEC MU je jednou ze šesti organizačních jednotek výzkumného centra, u jehož základů stojí od roku 2011 brněnské univerzity a výzkumné instituce. Každá jednotka se specializuje na konkrétní typy výzkumů, tato se zaměřuje na strukturní biologii, genomiku a proteomiku rostlinných systému, molekulární medicínu, výzkum mozku a lidské mysli a pokročilé nano a mikrotechnologie. Pracuje zde 35 výzkumných skupin.

Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky se zabývá základním výzkumem v oblastech organické chemie, biochemie a příbuzných disciplínách, které jsou převážně orientované k aplikacím v lékařství a životním prostředí. Ústav se podílí i na vzdělávání na univerzitní úrovni.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/WAVEBREAK/Wavebreak Media LTD

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ