Milion lidí je na útěku. Etiopii hrozí humanitární katastrofa

Zahraničí
3. 8. 2018 07:51
Etiopský premiér Abiy Ahmed.
Etiopský premiér Abiy Ahmed.

Nová vlna násilí a téměř milion lidí, kteří se dali na útěk, hrozí v Etiopii humanitární katastrofou. Obyvatelé oblastí na jihu země žijí ve strašlivých podmínkách. Podle agentury DPA na to upozornila mluvčí Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK) Crystal Wellsová.

Podle Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) jen během června z jižních oblastí Gedeo a Západní Gudži uteklo kvůli novému vzplanutí kmenových konfliktů přibližně 987 tisíc obyvatel. Tohoto problému si ale podle MVČK mezinárodní společenství všímá jen málo, a přitom pokud nebude rychle zajištěna humanitární pomoc, bude to mít velmi zlé důsledky.

V uplynulých týdnech se mezinárodní pozornost zaměřila především na reformy nového předsedy etiopské vlády Abiyi Ahmeda. Premiér zaujal zejména normalizací vztahů s Eritrejí, z jejíchž hranic stáhl vojáky a s níž obnovil diplomatické vztahy.

Autor: ČTK , DPAFoto: , ČTK/ABACA/AA/ABACA

Další čtení

Delegaci USA na návštěvě Grónska doplní americký viceprezident J.D. Vance

Zahraničí
25. 3. 2025

Palestinci demonstrovali v Gaze proti válce s Izraelem a proti vládě Hamásu

Zahraničí
25. 3. 2025

Japonec neprávem odsouzený k smrti dostane odškodné ve výši 217 milionů jenů

Zahraničí
25. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ