Ve Středozemním moři pokračovalo pátrání po trupu zříceného egyptského letadla a po takzvaných černých skříňkách se záznamy o letu. Egypt nasadil ponorku schopnou operovat až v hloubce 3000 metrů a odpoledne do prohledávané oblasti z Toulonu dorazila i hlídková loď francouzského námořnictva. Objevily se spekulace, že pilot stroje před pádem několik minut hovořil s řídící věží v Káhiře, egyptské úřady to však popřely.
Na palubě letadla společnosti Egyptair bylo v době jeho pádu do Středozemního moře 66 lidí, všichni zahynuli. Příčina čtvrteční havárie zatím není jasná a ve hře je řada možných vysvětlení. Strmý pád letadla z výšky přes deset kilometrů mohla způsobit technická závada, chyba či úmysl pilota i teroristický útok.
Do káhirské márnice v pondělí dorazily pozůstatky prvních obětí havárie. Odborníci se nyní pokusí zjistit jejich totožnost na základě vzorků DNA, které jim poskytli příbuzní cestujících a členů posádky.
Francouzská televize M6 tvrdí, že kapitán airbusu mířícího z Paříže do Káhiry mluvil před katastrofou několik minut s egyptskými letovými dispečery o kouři v kabině a ve snaze odvrátit neštěstí zvolil rychlý sestup. "Není to pravda. Pilot egyptskou letovou kontrolu nekontaktoval," řekl britskému deníku Daily Mail mluvčí řízení letového provozu v Káhiře.
Podle dřívějšího prohlášení francouzského úřadu pro bezpečnost civilního letectví (BEA) vyslalo letadlo zprávu o kouři na palubě automaticky. Kouř údajně vycházel z toalet. Podle francouzských médií se vyšetřovatelé stále více přiklánějí k tomu, že za havárií je technická závada, k případnému teroristickému útoku se navíc dosud nikdo nepřihlásil. Stanice France 2 připomněla, že vyšetřování pádu stroje může trvat i několik měsíců.
Egyptské úřady rovněž popřely dřívější informaci řeckého ministra obrany Panose Kammenose, že letadlo začalo ztrácet výšku ještě před tím, než náhle zmizelo z radarů. "Nezahnulo ani doprava ani doleva a v okamžiku, kdy vstoupilo do egyptské letové oblasti, bylo v pořádku. Trvalo dvě či tři minuty, než pak zmizelo," uvedl šéf egyptské Národní společnosti leteckých služeb Iháb Azmí.
Podle zprávy egyptského úřadu pro vyšetřování leteckých nehod havarovaný airbus v roce 2013 krátce po vzletu nouzově přistál v Káhiře poté, co se jeden z jeho motorů přehřál.
Odborníci oslovení agenturou AP však uvedli, že se sice nejedná o zcela běžný problém, je ale nepravděpodobné, že by přehřátí jednoho z motorů mohlo způsobit neštěstí. "Požár motoru by mohl způsobit havárii, v moderních dějinách letectví se to ale ještě nikdy nestalo," uvedl redaktor časopisu Flightglobal David Learmount.