Rada bezpečnosti OSN označila plánování a páchání sexuálního násilí za další důvod k sankcím proti Libyi, a to navzdory námitkám Ruska a Číny. Obavy RB OSN vyjádřila zejména v souvislosti s násilím na migrantech.
Souhlas s tím, že sexuální násilí má být dalším důvodem k sankcím proti Libyi, vyjádřilo v RB OSN 13 z 15 členů, Čína a Rusko se hlasování zdržely. Zároveň Rada bezpečnosti o dalších šest měsíců prodloužila opatření, která jsou namířena proti neautorizovanému exportu ropy z Libye.
Návrh na to, aby se součástí kriterií k sankcím proti Libyi stalo "plánování, organizování či páchání činů, které zahrnují sexuální a genderové násilí", prosazovaly především Nizozemsko a Švédsko. Poukazovaly přitom na nárůst případů sexuálního násilí na migrantech, kteří se přes Libyi snaží dostat do Evropy.
Ruský velvyslanec v OSN Vasilij Něbenzja uvedl, že sexuální a genderové násilí by nemělo být součástí rezoluce o hrozbách pro světovou bezpečnost a mír. Doplnil, že podle Moskvy tato problematika náleží orgánům OSN, jejichž úkolem je zabývat se postavením žen a lidskými právy.
Libye se od svržení dlouholetého vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 nevzpamatovala z chaosu. O vládu kromě mnoha ozbrojených skupin usilují dva kabinety - ten na východě, který má podporu Libyjské národní armády (LNA) generála Chalífy Haftara, neuznává vládu v Tripolisu, jež má podporu OSN.