Rada bezpečnosti OSN na žádost Británie začala projednávat případ otravy bývalého ruského agenta v britských službách Sergeje Skripala. Velvyslankyně USA Nikki Haleyová ve svém vystoupení obvinila Rusko z odpovědnosti za Skripalovu otravu. Její ruský kolega Vasilij Něbenzja obvinění namířená proti Moskvě označil za nezodpovědná a nepřijatelná.
"Myslíme si, že Rusko je zodpovědné (za otravu Skripala)," řekl Haleyová s poukazem na to, že nejde o "ojedinělý incident". "Spojené státy jsou naprosto solidární se Spojeným královstvím," dodala americká diplomatka.
Něbenzja řekl, že Británie není ve vyšetřování transparentní, protože se nepodělila s Ruskem o dosavadní výsledky vyšetřování. Dokonce tvrdil, že Británie je nejpravděpodobnějším zdrojem použité nervově paralytické látky Novičok, která byla použita. Zároveň prohlásil, že Moskva má informace, že se proti Rusku chystá kyberútok. Upozornil, že jeho země je připravena podniknout odvetná opatření.
Francouzský velvyslanec v OSN François Delattre, aniž by přímo přisoudil odpovědnost Rusku, také vyslovil Británii "plnou podporu" a "úplnou solidaritu Francie".
Několik zemí jako Francie, Kuvajt a Rovníková Guinea využilo veřejného zasedání Rady bezpečnosti, aby požadovalo další posun vedoucí k tomu, aby se zabránilo používání chemických zbraní ve světě.