Donald Trump bude zřejmě vypovídat před soudem v kauze šéfkuchaře, kterého se dotkly výroky budoucího amerického prezidenta o mexických migrantech. Renomovaný šéfkuchař José Andrés kvůli urážlivým slovům budoucího prezidenta zrušil smlouvu na otevření restaurace v Trumpově washingtonském hotelu. Budoucí prezident ho kvůli tomu žaluje a žádá odškodnění deset milionů dolarů (260 milionů korun).
Anketa:
Je pro Česko dobrou zprávou, že byl prezidentem USA zvolen Donald Trump?
- Ano. 33%
- Ne. 33%
- Je mi to jedno. 33%
Washingtonská soudkyně Jennifer Di Torová nevyslyšela žádost prezidentových advokátů, aby brala v úvahu jeho mimořádně nabitý program před inaugurací, která se bude konat 20. ledna. Nařídila soudní stání na první lednový týden s tím, že Trump může být vyslýchán až sedm hodin.
Andrés, rodilý Španěl, je v USA ve svém oboru považován za celebritu, vlastní řadu restaurantů v hlavním městě, v Las Vegas, Los Angeles či ve Filadelfii. S Trumpem uzavřel smlouvu o otevření restaurace Topo Atrio v pětihvězdičkovém washingtonském hotelu Trump International.
Když ale republikánský prezidentský kandidát loni označil mexické přistěhovalce za násilníky a drogové dealery, byl Andrés pobouřen natolik, že kontrakt s Trumpem zrušil. Zdůvodnil to tím, že urážky Mexičanů odradí hispánské hosty od návštěvy jeho podniku.
Nadějí pro Trumpa může být vzkaz, který šéfkuchař v úterý Trumpovi poslal přes Twitter. Navrhl v něm smír s tím, že požadovaná částka bude poukázána na podpůrný fond amerických veteránů. Prezident zatím nereagoval.