V metru jedině ve spodním prádle
11.01.2010 15:55
V řadě měst po světě proběhl už tradiční "Den bez kalhot v metru". Tato tradice, během které se lidé v dopravním prostředku svléknou do spodního prádla, začala v roce 2002 v New Yorku.
Podle internetových stránek BBC se letošního "dne bez kalhot" zúčastnily pouze v New Yorku tři tisíce lidí. V dalších 43 městech v 16 zemích to byly desítky až stovky. Proč?
"Protože se to může," řekla listu The Washington Post Molly Wellsová (18).
Ve Washingtonu se už devátého ročníku tohoto happeningu zúčastnilo několik set lidí. A to i přes nepřízeň počasí. Účastníci se nejprve sešli nedaleko L'Enfant Plaza a pak vešli do metra. Nastoupili do vagonů, počkali až metro vjede do tunelu, a pak si začali svlékat kalhoty.
"Nemá to žádný konkrétní důvod," řekl komik a jeden z organizátorů "dne bez kalhot" ve Washigtnonu. "Snažíme se jen vyvolat úsměv na tvářích lidí."
Naprostá většina spolucestujících se skutečně usmívala, i když občas nevěřícně. Třeba Antonia Chambersová si nemohla ve washingtonském metru nevšimnout, co se děje. Nejprve prý byla, stejně jako ostatní, překvapená. "Všichni jsme si řekli: Ouha. A vystoupili jsme," řekla se smíchem.
DEN BEZ KALHOT V AMERICKÉM CHICAGU
Zatímco na řadě míst světa se lidé svlékali pro zábavu v metru, v Německu se na protest pro novým skenerům, které "vidí" pod šaty svlékali na třech letištích členové Pirátské strany. Tělesné skenery mají po nedávno zmařeném odpálení bomby v letadle v USA zvýšit bezpečnost cestujících. Podle některých hlasů jde o sporné řešení, protože skener osobu na monitoru doslova vysvlékne.
Manifestace ve spodním prádle se konala na největším německém letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, na berlínském Tegelu a v západoněmeckém Düsseldorfu. Piráti takto reagovali na průzkumy, podle kterých 67 procent Němců podporuje nasazení této nové techniky.
"Tělesné skenery nezvyšují leteckou bezpečnost, ale porušují osobní práva cestujících. Spolková vláda musí tyto nesmyslné plány jejich zavádění zastavit," prohlásil mluvčí strany Simon Lange.
Foto: profimedia.cz
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.