Britský premiér David Cameron vyzval voliče, aby mu umožnili dodělat svou práci v čele vlády, když je nyní "v polovině cesty".
V televizním diskusního pořadu Question Time, kde odpovídal na dotazy diváků ve studiu, slíbil, že jeho vláda nezavede žádné škrty u přídavků na děti nebo u slev na dani za výchovu potomků. I tak prý bude možné ušetřit více peněz ze sociálně štědrého státního rozpočtu.
Cameron také řekl, že hodlá pokračovat v reformě britského zdravotního systému NHS, jehož efektivita byla za jeho vlády prý zvýšena omezením byrokratické zátěže a hromadným propouštěním administrativních pracovníků, aby bylo na vyšší platy zdravotníků. Upozornil, že zlepšení zdravotních služeb není možné bez silného hospodářství.
V pořadu, který se koná týden před britskými parlamentními volbami, vystoupil také vůdce opozičních labouristů Ed Miliband, jenž vyvracel Cameronovo tvrzení, že se přídavky snižovat nebudou.
Miliband také znovu vyloučil jakoukoli povolební dohodu se separatisty ze Skotské národní strany v případě, že by jeho strana v květnových parlamentních volbách nezískala ve sněmovně většinu. "Pokud by cenou za vznik labouristické vlády byla dohoda nebo koalice se Skotskou národní stranou, pak se to nestane," zdůraznil.
Miliband se také bránil obvinění jednoho z diváků, že labouristé, když byli minule u moci, tak zavedli příliš vysoké rozpočtové výdaje. Šéf labouristů tvrdil, že za ekonomickými potížemi Británie stála "globální krize".
Politici odpovídali pouze na dotazy diváků, debatu mezi sebou už nevedli. Podle bleskového průzkumu agentury ICM pro deník The Guardian Cameron v tomto střetnutí vyhrál s 44 procenty hlasů. Miliband skončil druhý s 38 procenty a vicepremiér a šéf liberálních demokratů Nick Clegg třetí s 19 procenty.
Průzkumy veřejného mínění jinak ukazují, že labouristé a konzervativci mají zhruba stejné šance na vítězství. V některých těsně vedou jedni, v jiných zase ti druzí.