Německo očekává, že bude před plánovaným útokem na Sýrii předem informováno. Řekl to šéf německé diplomacie Heiko Maas. Podle něj se musí v této věci spojenci sjednotit. Maas to řekl před plánovanou mimořádnou schůzkou britské vlády, která se má rozhodnout o účasti Británie v případné vojenské operaci proti Sýrii za údajný chemický útok.
K vojenské akci je připravena se připojit také Francie, která se chce rozhodnout v nejbližších dnech. Německá kancléřka Angela Merkelová dnes telefonicky hovořila s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Řekla mu, že ji znepokojuje, že se hroutí schopnost světového společenství vynutit si zákaz použití chemických zbraní.
Macron řekl, že se o postupu v Sýrii rozhodne, až přijde čas. V televizním rozhovoru Macron řekl, že v Dúmě byly použity chemické zbraně. "Máme důkaz, že Asadův režim použil chemické zbraně - aspoň chlor," řekl Macron s odkazem na syrského prezidenta Bašára Asada.
Americký prezident Donald Trump ve středu tweetoval, že rakety přijdou, což bylo pochopeno jako upozornění na blížící se útok. Dnes na twitteru sdělil, že nikdy neřekl, kdy se bude útočit, a že to může být brzo, ale také ne.
Turecký prezident Recep Tayip Erdogan kritizoval zneužívání Sýrie k mocenskému boji. "Znepokojuje nás, že si některé země s pomocí svých armád dělají ze Sýrie kolbiště" k prosazování své síly, řekl Erdogan. Oznámil také, že ještě dnes bude o Sýrii telefonicky hovořit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Hodlá s ním jednat o zastavení "chemických masakrů". Ve středu Erdgoan telefonicky hovořil s Trumpem.