Řidič u berlínského náměstí Breitscheidplatz ve středu najel do davu, při incidentu zemřel jeden člověk a několik dalších bylo zraněno. Oznámila to policie s tím, že není jasné, zda šlo o nehodu, nebo o úmyslný čin. Sdělila také, že řidič byl zadržen.
"Jistý muž najel do skupiny lidí. Zda jde o nehodu, nebo o úmyslné jednání, ještě není známo," sdělila na twitteru policie. Z fotografií dostupných na internetu je patrné, že malé osobní auto přejelo přes chodník a skončilo ve výloze obchodu. Cestou zdemolovalo restaurační zahrádku.
"Zraněných je vícero, někteří těžce. Podle aktuálních informací je jeden mrtvý," oznámila policie. O jednom mrtvém již dříve psal deník Bild. Berlínští hasiči nejprve informovali o 30 zraněných, později rovněž potvrdili jednu oběť.
Středeční incident se podle policie odehrál v centru německé metropole v ulici Teuenzienstrasse, na kterou navazuje vyhlášený bulvár Kurfürstendamm. Na obě ulice navazuje náměstí Breitscheidplatz, které se v roce 2016 stalo dějištěm teroristického útoku, který si vyžádal 12 obětí včetně jedné Češky. Tehdy Tunisan Anis Amri najel s ukradeným kamionem do lidí na vánočním trhu. Na náměstí od té doby chodce chrání betonové bloky a další zábrany.