Anonymní Gorila 2 je slabý odvar té první, přesto by výhledově mohla zahýbat slovenskou politikou. Blíží se volby a boj proti korupci se může stát dobrým volebním tahákem pro nová protestní hnutí.
Dodnes není jisté, jestli spis Gorila, který před čtyřmi lety otřásl slovenskou politikou, není padělek, a máme tu jeho pokračování. Pro 180 stránek přepsaných rozhovorů, které si zaznamenal exšéf kontrarozvědky Lubomír Arpaš, se už stačil vžít název Gorila 2.
Známí slovenští podnikatelé Juraj Široký, Jozef Brhel, Miroslav Výboh a Ivan Kmotrík, šéf strategického podniku Slovnaft Oszkar Világi nebo spolumajitel Penty Jaroslav Haščák. Premiér Robert Fico, ministr vnitra Robert Kaliňák i opoziční politici. V přepisech údajných nahrávek rozhovorů, které si nahrával bývalý šéf Slovenské informační služby (SIS) Lubomír Arpaš, si je možné prohlédnout potenciálně třaskavou směs informací o tom, že na Slovensku nebezpečně prorůstá politická a ekonomická moc. V roce 2011 reakce na podobný spis smetla vládu a vyvolala předčasné volby. Současné ohlasy jsou spíš vlažně rezignované.
* Kolik milionů eur se ztrácí ze slovenského rozpočtu?
* Kdo dal skandálnímu spisu jméno Gorila?
* Dosahují pracky korupce ze Slovenska až do Prahy?
CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTĚTE V NOVÉM VYDÁNÍ ČASOPISU TÝDEN, KTERÉ JE V PRODEJI OD PONDĚLÍ 30. LISTOPADU 2015.