Ač se může ze strany Západu zdát, že ruský prezident Vladimir Putin dostal na skončeném summitu zemí G20 v australském Brisbane vyhubováno kvůli Ukrajině a že z vrcholné schůzky odjel dříve a se staženým ocasem, v Rusku je na celou událost nahlíženo zcela opačně. Ruská média označují šéfa Kremlu za hrdinného, neboť neohroženě vstoupil do jámy lvové, kde čelil kritice a bránil národní zájmy.
"Putin se choval neobvykle chladnokrevně; nejednal tak, jak hysteričtí komentátoři všech typů očekávali, organizátory summitu G20 ocenil a fórum označil za 'konstruktivní'," napsal prokremelský list Izvěstija. "Hlavní důvod jeho chladnokrevnosti je to, že ruský prezident dobře ví, že Spojené státy i přes snahy nynější administrativy vedou loď západní civilizace na útes zvaný Čína a nemohou kurz změnit."
Také podle ruské státní televize se setkání G20 vyvíjelo pro Putina příznivěji, než západní média předpokládala, a že to byl naopak americký prezident Barack Obama, kdo se návštěvou dvou summitů v jednom týdnu ocitl v izolaci. Vedle G20 se Obama zúčastnil ještě summitu východoasijských zemí v barmské metropoli Neipyijtu.
Šéf mediálního holdingu Rossija segodňa Dmitrij Kiseljov poznamenal, že jednostranný pohled na svět je viditelně mrtvý. Také se v komentáři dotázal amerického prezidenta, zda se snaží Rusko zničit.
Tématem v ruských médiích byl i uspíšený Putinův odjezd z Brisbane, neboť ruský prezident se s odvoláním na dlouhou cestu do vlasti omluvil z nedělního závěrečného pracovního oběda. Ruský politický komentátor Georgij Satarov, který dříve působil jako poradce prezidenta Borise Jelcina, míní, že Putin záměrně okatě urazil Západ tím, že odjel dříve.
"Myslím, že v tomto případě vzkaz byl, že Putin plánuje jednat na Ukrajině tak, jak si myslí, že je to nutné, a ne tak, jak to po něm chtějí vůdci G20," řekl.