Proton Therapy Center v České republice (PTC), které je poskytovatelem protonové terapie pro léčbu pacientů s onkologickým onemocněním, uzavřelo smlouvu o spolupráci s nadnárodní zdravotní pojišťovnou Bupa. Na základě smlouvy bude PTC zajišťovat protonovou léčbu nádorových onemocnění jak dospělých, tak i dětských pacientů. Podpisem smlouvy tak má nově celkem 16,5 milionu pojištěnců nadnárodní zdravotní pojišťovny BUPA zajištěn přístup k jedné z nejúčinnějších metod léčby rakoviny, která je ve světě dostupná.
"Stát se partnerem pojišťovny Bupa v oblasti vysoce specializované onkologické péče je pro nás velkým úspěchem. Jde o další potvrzení, že se výsledky naší léčby a kvalita našich lékařských služeb staly celosvětově uznávanými," uvedl Václav Laštovka, zakladatel a jednatel společnosti PTC. O tom ostatně svědčí i skutečnost, že v uplynulých pěti letech bylo v PTC odléčeno více jak 2 800 pacientů z 25 zemí světa.
Dr. Tim Woodman, Medical Director pojišťovny Bupa, uvádí: "V pojišťovně Bupa jsme odhodláni poskytnout našim klientům snadný přístup k vysoce kvalitní zdravotní péči. Výsledky protonové terapie ukazují, že pro určité typy rakoviny má léčba protony oproti chirurgické nebo tradiční radioterapii výrazné výhody. Jsme proto potěšeni, že můžeme našim klientům zpřístupnit léčbu, která nabízí pacientům lepší výsledky." Podpisem smlouvy s PTC pojišťovna zajistila svým 16,5 milionům pojištěncům přístup k jedné z nejúčinnějších metod léčby rakoviny na světě.
"Naším primárním cílem vždy bylo, je a nadále bude zpřístupnit tuto moderní metodu především českým pacientům," dodal Laštovka. V současné době vychází ze světových doporučení jedno protonové centrum na 10 milionů obyvatel. Například Holandsko schválilo výstavbu čtyř protonových center pro léčbu více jak devět tisíc pacientů za rok a Švédsko minulý rok otevřelo centrum stejné kapacity, jako má PTC v ČR, a léčbu v něm může absolvovat až dva tisíce onkologicky nemocných ročně. V celosvětovém měřítku se staví více jak 300 protonových ozařoven a tento počet stále roste.
"Pevně věříme, že k protonové léčbě získají snadnější přístup i pacienti u nás v České republice, a budou tak mít větší šanci na včasnou a efektivní léčbu i lepší kvalitu života po onkologické léčbě," dodal na závěr Laštovka.
Nejnovější mezinárodní studie na klíčových indikacích rakoviny prokázaly, že léčba protony se vyznačuje vysokou účinností s minimálními nežádoucími účinky. "S výsledky těchto zahraničních studií korespondují i průběžná hodnocení našich léčebných postupů," uvádí MUDr. Jiří Kubeš, Ph.D., primář PTC. "Protonová léčba rakoviny, kterou nabízíme, umožňuje jak zlepšení léčebných výsledků, tak i zvýšení efektivity samotné léčby," dodává Kubeš