Průzkum
Nízký plat a dlouhá "šichta". Ubylo lidí spokojených v práci
09.03.2015 10:45
Spokojenost lidí v práci loni klesla. Zatímco v roce 2013 bylo spokojených 52 procent lidí, loni jen 44 procent. Většina přitom uvádí jako důvod nespokojenosti nedostatečné finanční ohodnocení a třetině se nelíbí příliš dlouhá pracovní doba. Vyplývá to z průzkumu společnosti Accenture ve třiceti zemích světa. Česko mezi nimi nebylo.
Zhruba 54 procent žen a mužů požádalo někdy o povýšení, což je podstatný rozdíl oproti předchozímu průzkumu, kdy kladně odpovědělo 47 procent mužů a jen 40 procent žen. O zvýšení platu přitom více žádají mladí zaměstnanci.
Plných 80 procent lidí souhlasí, že vzdělávání na pracovišti je nejefektivnější a je důležitější než formální vzdělávání, které za důležité pokládá 66 procent. Kolem 85 procent považuje za přínosná firemní školení, z toho 42 procent ho vidí jako příležitost a 23 procent jako potřebu. Více než polovina respondentů uvedla, že firemní trénink jim pomohl získat povýšení nebo rozšíření kompetencí.
Respondenti se domnívají, že k rozvoji firmy přispívá, když se jejich vedení nebrání přijímat nové úkoly (54 procent), vedoucí pracovníci se neustále vzdělávají (48 procent) a jsou rádcem pro ostatní (42 procent).
Více než sedm z deseti respondentů se domnívá, že poroste počet žen na pozici technického ředitele. A více než polovina respondentů tvrdí, že na pozice ve vyšším managementu jejich společnosti v letošním roce připravují více žen než loni.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.