Centrum současného umění DOX vzdává prostřednictvím fotografií Alžběty Jungrové hold legendárnímu pražskému baru Blue Light. Velkoformátové barevné portréty tamních štamgastů, mezi kterými je například ministr zahraničí Karel Schwarzenberg či ekonom Tomáš Sedláček, zaplní mezonet galerie od pátku do 6. června.
Expozice čítá na 24 snímků. Některé vznikly spontánně, některé jsou stylizované. "Tak, jak si kdo zasloužil," řekla autorka Alžběta Jungrová. Portrétovanými jsou osobnosti z řad umělců, například David Koller, Aňa Geislerová nebo Zuzana Stivínová, politickou scénu zastupuje šéf české diplomacie Karel Schwarzenberg. Pestrý rejstřík osobností doplňuje novinář Marek Gregor nebo ekonom Tomáš Sedláček.
"Focení bylo hodně nestandardní. Se všemi se znám, potkávám je v baru - některé i každý den," doplnila Jungrová. Spoluautorem výstavy Blue Light Tonite je Vít Máslo. Kromě koncepce a produkce měl na starosti také vydání stejnojmenné knihy. "Nejedná se o klasický katalog k výstavě. Naopak, nejdříve vznikla publikace a až z ní jsme vybrali snímky, které vystavíme," řekl Máslo.
Název fotografické výstavy a současně vycházející publikace je odvozen ze svého času frekventované SMS zprávy "BL Tonite?" (neboli "Dnes večer v Blue Lightu?"), kterou si posílali štamgasti podniku. Bar Blue Light se nachází na Malé Straně a jeho stěny pokrývají vyškrábané podpisy hostů, kteří jej v uplynulých dvaceti letech navštívili.
Fotografka Alžběta Jungrová se věnuje zejména žánru dokumentu a reportáže. Za netradičními tématy cestuje po celém světě. Brodila se největší skládkou odpadu v Kambodži, ropným bahnem na vrakovišti tankerů v bangladéšském Chittagongu, fotila ozbrojené děti a civilisty v pásmu Gazy nebo trávila dny s indiány v kolumbijské džungli.
Na přehlídce Czech Press Photo v roce 2008 získala za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích čestné uznání. Pozornost vzbudila i její série snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru nebo fotografie z barmského uprchlického tábora v Bangladéši.