Výstava EASTNANO v Pardubicích propojuje vědu s uměním
26.09.2009 11:34
Výstava EASTNANO, která se koná v nové budově fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice je jedna z řady výstav projektu NanoSkop, který propojuje vědu a umění v takzvanou: třetí kulturu. Společnou inspirací jsou nepředstavitelné možnosti, které budoucnosti přinesou nanotechnologie.
Cyklus instalací projektu nanoSKOP je zaměřený na umělecké vizualizace konceptů dimenze nano. Projektu se účastí 35 českých a zahraničních umělců a cílem je přiblížit publiku vědecké teorie a exotický mikrosvět. V rámci tohoto projektu proběhla už výstava v pražském uměleckém centru současného umění DOX pod názvem DOXNano.
Na výstavě EASTNANO v Pardubicích se přestaví na dvacet mladých českých umělců, kteří se dlouhobobě ve svém uměleckém vyjádření dotýkají tématu vědy.
Najdete tu díla rozmanitých osobností jako je hudebník Milan Cais ze skupiny Tatabojs, jejichž Nanoalbum je s mikrosvětem úzce spjato, dále novomediální umělec Jakub Nepraš, který pracuje s videomalbou (jeho sólovou výstavu s názvem Procesy si můžete prohlédnout v pražské hale Trafačka) anebo sochař Kurt Gebauer, vedoucí ateliéru na pražské UMPRUM. Mezi dalšími je např. Linda Čihařová, Taťána Morová, Vladana Hajnová, Milan Houser, Jaroslav Jebavý nebo Čestmír Suška.
V souvislosti s výstavou byla zároveň slavnostně otevřená nová budova fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, která získala prestižní ocenění Grand Prix architektů.
Výstava EASTNANO, která začala ve středu, 23. 9. potrvá do 31. prosince.
Foto: Archiv autorů
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.