Obědy zdarma si může celý rok dopřávat 32letý muž z Moravskoslezského kraje, který dostane 200 tisíc korun za to, že si nechá vytetovat na čelo reklamu. Jako první souhlasil s podmínkami, jež stanovili zadavatelé inzerce z nového vyhledavače denního menu v českých restauracích. Podle organizátorů musel výběr uchazečů, který měl původně trvat do 30. dubna, pro velký zájem předčasně skončit.
"Byli jsme překvapeni, kolik lidí se nám přihlásilo. Hned první den se ozvalo přes 170 lidí a celkově jsme k dnešnímu dni napočítali 263 zájemců," řekl majitel gastronomického webu Jiří Jurečka. Upozornil, že vybraný muž souhlasil s podmínkami stanovenými pro tuto živou reklamu jako první. Vzhledem k neočekávaně velkému zájmu byla inzerce ukončena již několik dní po zveřejnění.
Název webu bude mít muž vytetovaný na čele černým inkoustem. Na výšku by měl mít alespoň centimetr. Ke kuriózní reklamní akci inspirovaly pořadatele akce zkušenosti ze zahraničí.
Tělo na prodej
Reklama vytetovaná na lidském těle se objevuje od začátku nového tisíciletí. Zpočátku ale šlo o dočasná tetování, která po čase sama zmizela. V září 2001 zaplatilo americké on-line kasino GoldenPalace.com 100 tisíc dolarů (nyní asi 1,7 milionu Kč) boxerovi Bernardu Hopkinsovi za to, že bude mít při prestižním zápasu na zádech jejich internetovou adresu. Hopkins se stal prvním profesionálním sportovcem světa s vytetovanou reklamou na kůži. Marketingový tah slavil úspěch a počet přístupů na web kasina se po odvysílání zápasu zvýšil o 200 procent.
První osobou s trvalým tetováním za účelem reklamy se stal dvaadvacetiletý Jim Nelson, který v roce 2003 prodal za 7000 dolarů (asi 118 tisíc korun) prostor na svých zádech webhostingovému serveru. V roce 2005 si nechala na čelo vytetovat reklamu kasina třicetiletá Američanka. Vydělaných 10 tisíc dolarů (asi 168 tisíc korun) chtěla údajně věnovat na vzdělání svého syna.
Získávání nových klientů prostřednictvím živé reklamy se nezříkají ani známé značky jako Toyota. Nabídkou lidských těl k tetování se ve Spojených státech zabývá několik firem.
V Česku se za částku tři miliony korun v roce 2008 snažil v internetové aukci zpeněžit plochu svého temena a zátylku jistý pan Ladislav. Žádný kupec se ale prý nenašel.