Mediální skupiny Empresa Media a Médea Group se důrazně ohrazují proti nepravdivým spekulacím Deníku N o tom, že tyto firmy opouští čínská investiční společnost CEFC. Ani jedna z mediálních společností Jaromíra Soukupa nemá indicie o tom, že by čínská strana chtěla jednat o prodeji svého podílu v tomto mediálním koncernu.
"Moc nevím, jak si to zideologizovaní novináři Deníku N představují, ale z firmy se neodchází tak, že bouchnete dveřmi a jdete. Na to existují jasné právní předpisy. A o tom, že by CEFC chtěla prodat své akcie, nemám žádné zprávy. A jsem ten první, který by to musel určitě vědět, protože mám na tyto akcie předkupní práva. A mohu potvrdit, že bych o ně měl případně velký zájem, protože vidím velkou budoucnost jak v televizním vysílání, tak pro růst na reklamním a mediálním trhu," okomentoval informace generální ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup.
Vzhledem k tomu, že Jaromír Soukup jako majoritní vlastník má o případný 30procentní podíl společnost CEFC ve společnosti Empresa Media zájem, musely by naše mediální skupiny o tomto kroku vědět. Z důvodu těchto lživých informací považujeme zpravodajství deníku N za tendenční. Není to totiž poprvé, co se snaží toto médium poškodit mediální skupinu Jaromíra Soukupa prostřednictvím zcela smyšlených a zavádějících zpráv. Stejně tak nás překvapuje, že většina novinářů z ostatních médií tuto klasickou fake news slepě přebrala.
"Společnost CITIC Group dlouhodobě deklarovala, že má zájem získat aktiva bývalého holdingu CEFC China a spřízněných osob a po jejich převzetí připravit jejich dlouhodobý rozvoj. Opakovaně také vyloučila spekulace o tom, že připravuje jejich rychlý odprodej. V případě převzetí aktiv, které jsou spoluvlastněny třetími stranami, musí najít všichni akcionáři takto vlastněných aktiv shodu na jejich budoucím rozvoji. V tomto kontextu nemůžeme potvrdit informace zveřejněné Deníkem N a následně převzaté některými českými médii," uvedl Pavel Bednář, tiskový mluvčí CEFC.