<span>Změny na Facebooku</span>: přibude blog a zmizí statusy

Relax
5. 3. 2009 12:15
Nový vzhled domovské stránky Facebooku.
Nový vzhled domovské stránky Facebooku.

Nový vzhled domovské stránky Facebooku.Míň upovídaných přátel, víc reklamy. Mozek a zakladatel sítě Mark Zuckerberg na tiskové konferenci oznámil, že komunikace pomocí Facebooku zrychlí a nastavení stránky bude osobnější: snadnější má být filtrování informací i jejich výroba. Cílem je nalákat inzerenty i nové uživatele.

Statusy nahradí aplikace twitterovského typu "What´s on your mind" (Na co myslíš), místo většinou jednovětého „Co právě dělám“ stránka dovolí publikovat delší texty, obrázky nebo videa. Lidé si také mohou roztřídit skupiny přátel a upravit proud informací, které od nich dostávají. Upovídané kamarády půjde filtrovat nebo přiřadit zvláštní prostor kolegům z práce.

Další novinkou bude personalizované zpravodajství: některé fanouškovské stránky budou fungovat coby médium a vzhledem se příblíží klasickým profilům. Po zaregistrování bude odběratel dostávat novinky na svoji domovskou stránku. Svoje profily už upravili například televizní stanice CNN, prezident Obama, kapela U2 nebo plavec Michael Phelps. Doposud byly stránky celebrit nebo organizací spíše pasivní a jejich příznivci museli sami zjišťovat novinky až po kliknutí na příslušnou stránku.

Sociální síť Facebook používalo v únoru 2009 už 175 milionů aktivních uživatelů a patří tak k nejrozšířenějším službám tohoto typu na světě.

Foto: Facebook

Autor: - stp -

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ