Rusové si jako třetí tým zajistili účast na ME 2020

Sport
13. 10. 2019 20:29
Fotbalisté Ruska se stali třetím účastníkem mistrovství Evropy 2020.
Fotbalisté Ruska se stali třetím účastníkem mistrovství Evropy 2020.

Fotbalisté Ruska se stali třetím účastníkem mistrovství Evropy 2020. Svěřenci Stanislava Čerčesova v osmém zápase kvalifikace vyhráli na Kypru 5:0 a ve skupině I si zajistili druhé postupové místo po Belgii.

Rusko si zahraje Euro podvanácté a pošesté jako samostatný stát. Na posledních dvou šampionátech východoevropské mužstvo skončilo už ve skupině. Sborná v kvalifikaci zvítězila posedmé za sebou, body ztratila jen v úvodním zápase v Belgii (1:3).

Na mistrovství Evropy, které se bude premiérově hrát ve 12 zemích po celém kontinentu, se již vedle Belgie a Ruska kvalifikovala ještě Itálie.

V Nikósii se už v první půlhodině trefili Denis Čeryšev a Magomed Ozdojev. Hostům usnadnil cestu za vítězstvím i kyperský obránce Kostas Laifis, jenž dostal v 28. minutě červenou kartu. Po změně stran zvýraznili ruskou výhru Arťom Dzjuba s Alexandrem Golovinem a v nastavení uzavřel skóre Čeryšev svým druhým gólem. Mladoboleslavský útočník Nikolaj Komličenko tentokrát zůstal na lavičce náhradníků.

Kazachstán s českým trenérem Michalem Bílkem doma podlehl Belgii 0:2. Hosté, kteří mají už od čtvrtka zaručený postup na Euro, zvítězili také v osmém utkání ve skupině I.

Belgičané přes jistou účast na ME nastoupili v silné sestavě i s kapitánem Edenem Hazardem, ale bez kanonýra Romelua Lukakua. Jeho náhradník na hrotu útoku Michy Batshuayi v 21. minutě otevřel skóre, pojistku přidal v 53. minutě Thomas Meunier. "Rudí ďáblové" si tak vylepšili kvalifikační skóre na 30:1.

Kazaši, kteří už po minulém utkání ztratili šanci na postup ze skupiny, prohráli třetí kvalifikační zápas po sobě a se sedmi body klesli na předposlední místo za Skotsko. To doma deklasovalo outsidera San Marino 6:0 i zásluhou hattricku Johna McGinna. Hosté ani poosmé ve skupině nebodovali a mají skóre 0:43.

Nizozemsko zvítězilo v Bělorusku 2:1 díky dvěma brankám Georginia Wijnalduma a přiblížilo se postupu. "Oranje" vedou skupinu C o tři body před Německem, které čeká večerní duel v Estonsku.

Maďarsko doma zdolalo Ázerbájdžán 1:0 a na druhé příčce skupiny E vystřídalo Slovensko. Tým dalšího českého kouče Pavla Hapala na rivala ztrácí dva body, ale má jedno utkání k dobru a lepší vzájemnou bilanci.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:
Skupina C:

Minsk: Bělorusko - Nizozemsko 1:2 (0:2)

Branky: 54. Dragun - 32. a 41. Wijnaldum.

20:45 Estonsko - Německo (Tallinn).

Skupina E:

Budapešť: Maďarsko - Ázerbájdžán 1:0 (1:0)

Branka: 10. Korhut.

20:45 Wales - Chorvatsko (Cardiff).

Skupina I:

Nur-Sultan: Kazachstán - Belgie 0:2 (0:1)

Branky: 21. Batshuayi, 53. Meunier.

Nikósie: Kypr - Rusko 0:5 (0:2)

Branky: 9. a 90.+2 Čeryšev, 23. Ozdojev, 79. Dzjuba, 89. Golovin. ČK: 28. Laifis (Kypr).

Glasgow: Skotsko - San Marino 6:0 (3:0)

Branky: 12., 27. a 45.+1 McGinn, 65. Shankland, 67. Findlay, 87. Armstrong.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Sparta bude mít největší stadion v zemi. Na Strahově a za pět miliard

Sport
Aktualizováno: 31. 3. 2025 16:24
ilustrační foto

Všechny atletky světa budou muset projít genetickým testem, že nejsou muži

Sport
25. 3. 2025
Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká

Sněhová "obojživelnice" Ledecká je ve 30 už trojnásobnou olympijskou šampionkou

Sport
21. 3. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ