Hvězdný útočník <span>„narazil do zdi“</span>. Z ledu šel jak opilý

22. 10. 2009 11:00
Jonathan Toews si dá možná na nějaký čas od tvrdých soubojů pauzu.
Jonathan Toews si dá možná na nějaký čas od tvrdých soubojů pauzu.

Jonathan Toews si dá možná na nějaký čas od tvrdých soubojů pauzu.To už je snad lepší narazit do opravdové zdi. Kapitán Chicaga Jonathan Toews poznal, co se může stát, když se na ledě potká s hráčem, o kterém neví. V utkání s Vancouverem si na něho ve středním pásmu počkal obránce Willie Mitchell, mladá hvězda Jestřábů pak jen s obtížemi doklopýtala na střídačku.

Mitchell dostal za svůj "strom" dvouminutový trest, který byl ale přes maximální tvrdost střetu velmi přísný. "Byl to čistý zákrok, Jonathan o něm vůbec nevěděl," potvrdil kouč Chicaga Joel Quenneville.

ČTĚTE TAKÉ: Florida nezvládla první třetinu, nepomohl ani Vokoun

Blackhawks v té chvíli, na začátku třetí třetiny, vedli 2:1. Mitchell se zrovna vracel z trestné lavice, aby tam o chvilku později zamířil znovu. Pro vývoj zápasu pak měl jeho tvrdý hit na jednadvacetiletého kapitána soupeře dvojí význam.

Dres Vancouveru s číslem 8 nebude v Chicagu žádaným zbožímNejprve pomohl domácímu Chicagu, které mohlo děkovat za následné přerušení hry. Na gólmana Jestřábů se totiž řítili dva osamocení hráči Canucks, kteří by nejspíše vyrovnali.

V tu chvíli se tak ještě nestalo, ale v konečném zúčtování nakonec slavili výhru 3:2 hosté, na pátý pokus se tak konečně v této sezoně dočkali vítězství na ledě soupeře. A možná je k němu nasměroval právě zničující zákrok Mitchella na Toewse, který utrpěl nespecifikované zranění horní části těla.

PODÍVEJTE SE NA TVRDÝ, ALE ČISTÝ ZÁKROK MITCHELLA NA TOEWSE:

Foto: ČTK/AP, Reuters

Autor: - fit -

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ