Jen málo titulních stran časopisů dokázalo doslova oblétnout celý svět. Časopisu Time, který právě v těchto dnech slaví své devadesáté výročí, se to povedlo hned několikrát. Mezi nejslavnější tituly patří obálka s Hitlerem, zohavenou afghánskou dívkou či s nápisem "Je Bůh mrtev?"
Týdeník Time svými kontroverzními obálkami často provokoval, mnohokrát se mu ale právě díky jim podařilo otevřít diskuzi k vážným tématům.
V roce 1939 časopis Time vyhlásil osobností roku Adolfa Hitlera. Vše doprovázela ilustrace, na které Adolf Hitler (sedí v popředí za varhany) hraje v znesvěcené katedrále svaté Kateřiny, zatímco jeho oběti se houpají na obrovském kole a nacisté tomu přihlížejí. Obrázek měl být reakcí na Hitlerovo obsazení Rakouska a Československa. Volbu nacistického vůdce osobností roku obhajoval časopis tím, že Hitler byl v té době muž, který měl největší vliv na dějiny světa, i když se jednalo o vliv negativní.
V dubnu roku 1966 vznikla jedna z nejkontroverznějších obálek všech dob. Černou titulní stranu zdobil pouze velký červený nápis "Je Bůh mrtev?" Uvnitř pak časopis přinesl rozsáhlý článek o odklonu Američanů od víry, ke kterému docházelo v rozvolněných šedesátých letech. Obálka i článek v tradičně velmi silně nábožensky založené Americe vyvolaly ve čtenářích vlnu odporu.
Problém asistovaných sebevražd se dostal do popředí zájmu veřejnosti i díky této titulní straně z roku 1990. Fotografie zachycuje otce s dcerou, která byla po autonehodě již třetí rok v bezvědomí a bez naděje na uzdravení přežívala pouze díky přístrojům, na které byla napojená. Lékaři nechtěli povolit asistované usmrcení dívky, ačkoli rodina o to opakovaně žádala. Od přístrojů nakonec dívku odpojili v roce 1993.
V roce 1994 celá Amerika sledovala proces se slavným hráčem amerického fotbalu O. J. Simpsonem, který byl obviněn z vraždy bývalé manželky a jejího přítele. Editoři časopisu Time Simpsonův snímek upravili tak, že jeho pleť vypadala tmavší a výraz hrozivější (pro srovnání originální foto, které použil magazín Newsweek). Simpsona porota v roce 1995 shledala nevinným, obhájcům se ji podařilo přesvědčit, že Simpson se stal obětí rasistické manipulace ze strany policie. Mnoho Američanů je ale dodnes přesvědčeno, že Simpson vraždy spáchal, tím spíš, že v roce 2008 byl odsouzen k trestu 33 let vězení za loupežné přepadení a únos.
Zohavenou afghánskou dívku Ajšu vyfotografovala pro titulní stranu Time v roce 2010 Jodi Bieberová. Snímek obletěl svět a proslavil Ajšu i fotografku, které vyhrál cenu World Press Photo v kategorii Nejlepší portrét. Ajša, která utekla před násilnickým manželem, byla za svůj čin potrestána uříznutím nosu a uší. Tři roky po zveřejnění fotografie poskytla rozhovor o svém tragickém osudu televizi a zároveň ukázala rekonstrukci zmrzačeného obličeje.
V květnu 2012 šokoval časopis titulní stranou, na které pózuje matka Jamie Lynne Grumetová (26) z Los Angeles, kojící čtyřletého chlapce, který je přisátý k jejímu ňadru jako mimino. Kromě protestů řady puritánů obrázek vyvolal i celosvětovou informační kampaň o kojení dětí. Fotografie podle pózující maminky vznikla zejména proto, aby si lidé uvědomili, že kojení je biologicky normální. "Má matka mě kojila až do šesti let," prohlásila Grumetová.
Titulní strana Time z loňského listopadu na první pohled vypadá obyčejně. Snímek byl však pořízen iPhonem a upraven v programu Instagram. Podle odborníků se jedná o první obálku významného časopisu, na které je fotografie udělaná telefonem. V pondělí 29. října udeřila bouře Sandy na východní pobřeží Ameriky, a šéfka foto oddělení časopisu Time Kira Pollacková poslala do terénu pět špičkových fotografů právě jen s iPhony.
Americký týdeník je typický svými titulními stránkami s červenými okraji. Již čtyřikrát ve své devadesátileté historii udělal výjimku a barvu rámečku změnil. Stalo se tak například po teroristických útocích na USA 11. září 2001, kdy se červený rámeček obálky změnil na černý. Zveřejněná fotografie Lyle Owekkoofa zachycuje hořící věže World Trade Centra poté, co do nich narazila letadla pilotovaná sebevražednými teroristy.