Díky běžným domácím počítačům byla ve vesmíru objevena dosud neznámá neutronová hvězda. Nalezení rychle rotujícího pulzaru je výsledkem rozsáhlého programu distribuovaných výpočtů Einstein@Home.
Projekt spojuje čtvrt milionu dobrovolníků ve 192 zemích světa, kteří dávají k dispozici nevyužitou kapacitu svých osobních počítačů. Objev byl publikován v on-line verzi časopisu Science.
Metoda hledání je založena na využití výkonného obřího radiového teleskopu v observatoři Arecibo na Portoriku. Zúčastněné tisíce počítačů si pak získaná data rozdělí k analýze. Výsledky jsou k vyhodnocení odesílány do Einsteinova institutu v německém Hannoveru a do Wisconsinské univerzity v americkém Milwaukee.
Štěstí objevit nový pulzar připadlo na Chrise a Helen Colvinovy z města Ames v americkém státě Iowa. Po třech dnech objev potvrdil počítač Daniela Gebhardta z německé Míšně.
Protože jejich počítače pracovaly pro projekt Einstein@Home takzvaně na pozadí, tedy skrytě, neměli "objevitelé" o nálezu hvězdy nejprve ani ponětí. Další dvě nové hvězdy objevila dvojice počítačů z Británie a Ruska.