Zejména pro ty, kdo se nemohou zúčastnit osobně, vysílají různé katolické farnosti na internetu své bohoslužby. Věřící tak nebudou odkázáni jen na obřady, které do svého prgramu zařadí Česká televize, Český rozhlas nebo TV Noe a Radio Proglas. Přehled internetových přenosů z jednotlivých farností církev zveřejnila na webu mseonline.cz.
Na Štědrý den mohou zájemci například od 22:00 sledovat mši z Farního kostela sv. Jana Nepomuckého v Čeladné v Beskydech a o hodinu později bohoslužbu z poutního místa Kolokoty v Táboře, které je národní kulturní památkou. Přesně od 24:00 se bude na dálku přenášet půlnoční mše z kostela Nanebevzetí Panny Marie v pražských Dolních Počernicích nebo z kostela sv. Vavřince ve Vrchlabí.
O svátcích různé internetové platformy, kanály a sociální sítě zachytí desítky bohoslužeb z různých koutů republiky. Nejvíce jich je na pořadu v neděli 29. prosince, na níž připadá církevní svátek svaté rodiny.
Prostřednictvím internetu vysílá římskokatolická církev nejen bohoslužby, ale na kanálu YouTube lze vidět například i promluvy 102letého bratra Benedikta, člena františkánů z konventu u pražského gotického kostela Panny Marie Sněžné, o adventu.
Prostřednictvím České televize mohou věřící i nevěřící na Štědrý den podle webu cirkev.cz sledovat přímý přenos půlnoční mše z katedrály sv. Víta na Pražském hradě. "Na Boží hod v poledne odvysílá přenos vánočního požehnání papeže Františka Urbi et Orbi. Na Nový rok pak nejprve v 17:50 přinese novoroční promluvu arcibiskupa Jana Graubnera a poté v 18:00 novoroční ekumenickou bohoslužbu," napsal server.
Stanice Vltava Českého rozhlasu na Štědrý den zařadila do programu půlnoční bohoslužbu z pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze na Starém Městě, sloužit ji má Tomáš Halík.