Morgan Stanley doporučuje investovat do Česka
26.06.2009 16:41 Aktualizováno 26.06. 17:01
Analytici finančního ústavu Morgan Stanley doporučují investorům, aby zvýšili podíl prostředků vložených do investic v České republice. Naopak snížit zastoupení investic radí u Turecka, Jižní Koreje a Maďarska.
Investorská doporučení vyplývají z jimi modelového portfolia. Analytici Morgan Stanley také doporučují zvýšit podíl investic v Mexiku a v Indonésii na srovnatelnou úroveň s investicemi v jiných zemích. Dosud totiž radili zastoupení investic do mexických a indonéských cenných papírů proti jiným zemím omezit.
ČTĚTE TAKÉ: Tošovský: České firmy umějí čerpat z evropských fondů
Rovnoměrné zastoupení v portfoliu by měl mít rovněž Izrael. Izrael si tak pohoršil, protože dosud analytici investorům radili, aby této zemi v portfoliu věnovali větší prostor. Více prostoru v portfoliu by investoři měli vedle České republiky věnovat i Číně, Indii, Tchaj-wanu a Malajsii.
ČTĚTE TAKÉ: Vyžene milionářská daň boháče z Česka?
"Stále zachováváme jasnou relativní preferenci pro Asii na úkor Latinské Ameriky. To je do značné míry v souladu s modelem očekávaného růstu HDP v jednotlivých regionech podle předpovědí analytiků Morgan Stanley," podotkla banka.
Koruna posílila vůči euru i dolaru
Česká měna v závěru týdne posílila k euru i dolaru. Koruna několikrát za den prolomila hranici 26 korun za euro a krátce po 16:30 se obchodovala ve srovnání se čtvrtečním závěrem o pět haléřů silnější na 25,98 Kč/EUR. Větší zisky si koruna připsala k dolaru, když zpevnila o 26 haléřů na 18,44 Kč/USD.
ČTĚTE TAKÉ: Goldman Sachs: Česká koruna bude premiantem regionu
Podle Jiřího Škopa z investičního bankovnictví Komerční banky byla koruna v závěru týdne bez výraznějších pohybů, stejně jako další měny ve středoevropském regionu. Ty vykazovaly mírnou tendenci k oslabování, dodal.
Škop dodal, že koruna je jedinou měnou v regionu, která od počátku roku posílila. "Polský zlotý i maďarský forint se pohybují v červených číslech. To ukazuje, že investoři jednotlivé měny ve středoevropském regionu rozlišují a oceňují relativně dobré ekonomické fundamenty," doplnil Škop.
Foto: Jan Zatorsky
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.