Divadelní festival v Českém Těšíně nabídne letos celkem jedenáct inscenací. Představí se soubory z Česka, Polska a Slovenska. Přehlídku zahájí Divadlo Petra Bezruče Ostrava s klasickým dramatem Aloise a Viléma Mrštíkových Maryša v režii Janky Ryšánek Schmiedtové. ČTK to za pořadatele sdělila Marcela Hladká.
Festival divadel Moravy a Slezska se uskuteční od pátého do desátého listopadu v Těšínském divadle. "Součástí doprovodného programu festivalu bude hudební Galavečer Lucie Bergerové, bývalé přední členky Těšínského divadla, která si na jeviště pozve své muzikálové kolegy Lukáše Vlčka a Radka Novotného.
S inscenací Stříhali dohola Josefa Kainara přijede zase Divadlo loutek Ostrava. "Z polského Plocku přijede Teatr dramatyczny s inscenací hry Ladislava Fukse Myši Natálie Mooshabrové. Režie příběhu lidské bezmoci se ujal Marek Mokrowiecki," řekla Hladká
Originální scénické zpracování Erbenových balad předvede soubor Slezského divadla Opava v představení Kytice. Slovenské komorné divadlo Martin se přihlásilo zase s hořkou komedií Višňový sad Antona Pavloviče Čechova, v režii Romana Poláka.
Jako každý rok se představí na domácí scéně všechny tři soubory Těšínského divadla. Polská scéna nastudovala hru Polská fantazie, jejíž autor se inspiroval životem klavíristy, skladatele a politika Ignace Paderewského. Česká scéna představí inscenaci hry Jozefa Hollého Kubo, kterou nastudovali choreograf Jaro Moravčík a režisér Miloš Čížek. Loutková scéna Bajka se bude prezentovat pohádkou plnou písní O zbojníku Ondrášovi. Režie Tomáš Kočko.
Sobotní závěr festivalu bude patřit Baladě pro banditu. Tentokrát muzikál Milana Uhdeho a Miloše Štědroně nastudoval soubor Divadla J. G. Tajovského ve Zvolenu.