Globus 27. června spustil věrnostní program Globus Bonus. Připojil se tak k řetězcům Tesco, Billa a Penny Market.
Za nákup vybraných výrobků se zákazníkům na věrnostní kartu přičte část peněz (minimálně 10 % z ceny výrobku) ve formě bonusu. Ten mohou využít k nákupu libovolného zboží v hypermarketech, Baumarktech, restauracích a grilech Globus, i při nákupu pohonných hmot na čerpacích stanicích řetězce. Kartu získají automaticky u pokladny za jednorázový nákup nad 1500 korun, kde vyplní i registrační formulář, který odevzdají během prvního měsíce hosteskám nebo na webu.
Do programu se sloganem "Věrnost se vyplácí" se každý týden zapojí 270 potravinových i nepotravinových výrobků. Ty budou v prodejně označeny logem s výší bonusu, který Globus přičte na kartu do dvou dnů od nákupu.
"Při nákupu potravin pro čtyřčlennou rodinu získáte na své věrnostní konto až stovky korun na další nákup. A to už je podstatná úspora. Nemluvě o ještě výraznějším bonusu u nepotravinového zboží, například u elektra nebo zahradního nábytku," uvádí příklad Hans-Jörg Bauer, jednatel společnosti Globus, který nyní dočasně vede také oddělení marketingu. Po vzájemné dohodě totiž v polovině května společnost opustil ředitel marketingu a tiskový mluvčí řetězce Libor Tomáš.
Globus má již věrnostní program pro rodiče dětí do tří let s názvem Mimi klub, jehož členové mohou kupovat výrobky se slevou. Před třemi lety zkoušel řetězec časově omezenou věrnostní akci zaměřenou na sbírání bodů za nákup, za které mohli zákaznici nakoupit se slevou zboží značek Tefal, Rowenta, Moulinex a Krups za zvýhodněné ceny.
Na podobném principu funguje také věrnostní program Kauflandu, který probíhá od května se značkou nádobí Fissler. Společnost Kaufland Česká republika MSM sdělila, že rozšíření například do podoby věrnostního programu Tesco nebo Billy řetězec neplánuje. Nově má věrnostní kartu od května také Penny Market, na podzim chystá věrnostní program Coop.
Globus je zapojen také do věrnostních programů jiných společností - v rámci bene+ spolupracuje s GE Money Bank a účastní se také Bonus programu České spořitelny.