Reklama na nejnovější chytrý telefon společnosti Sony, kreslené video oslavující fotbalistu Lionela Messiho a čtyři sta Mikulášů ve virálu společnosti Deutsche Bahn. Právě tuto trojici reklamních videí jsme pro vás tentokrát vybrali ze serveru Viral Video Chart.
Hodně vysoko v žebříčku nejsledovanějších reklamních videí se tento týden drží reklama na smartphone Xperia Z. Společnost Sony ho tento týden představila na veletrhu CES v Las Vegas. Kromě skvělého pětipalcového displeje a fotoaparátu s rozlišením 13MPx se telefon chlubí také odolností proti vodě. Pokud uvěříme reklamním klipu, klidně ho můžeme omývat.
Argentinský útočník Lionel Messi se počtvrté v řadě stal nejlepším fotbalistou planety. Jeho obrovské popularity využila firma Adiddas, která na jeho počest (a pochopitelně i pro svou reklamu) na YouTube zveřejnila jednoduché animované video, ve kterém Messi střílí gól za gólem. Proč vymýšlet něco složitého, právě tento způsob reklamy funguje skvěle.
Úspěšný je i FlashMob, který na hlavním nádraží v německém Frankfurtu zinscenovala společnost Deutsche Bahn. Z expresu směřujícího do nizozemského Amsterdamu se na nástupiště mezi čekající cestující zničeho nic vyhrnulo 400 Mikulášů v klasických červených oblečcích. Video bude určitě zajímavé i pro zaměstnance Českých drah, kteří se mohou inspirovat, jak hezky může vypadat nádraží a vlak.