Hodinky, pro něž se vžil termín prezidentské, vystavuje při příležitosti 60 let jejich historie pražský butik v Pařížské ulici. Legendární a prestižní model Oyster Perpetual Day-Date 40 se vyrábí výhradně ze zlata nebo platiny. Byl prvním mezi náramkovými hodinkami, jenž zobrazily datum a současně den v týdnu celým slovem. Výstava, která kromě fyzických exponátů hodinek představí video s 3D demonstrací jejich mechanického kalibru, se uskuteční od 31. března do 10. dubna v butiku Rolex.
Když firma vyrobila své hodinky s pořadovým číslem 150 tisíc, věnovala je americkému prezidentovi Dwightu Eisenhowerovi a vžilo se pro ně označení "prezidentské". Později je nosili i prezidenti Lyndon Johnson a Ronald Reagan a více státníků, vůdčích osobností a vizionářů, než kterékoli jiné hodinky na světě, uvedla v tiskové zprávě za pořadatele Ruth Vojtěchovská.
Výstava historii prezidentských hodinek ukazuje na pěti panelech, které svým uspořádáním připomínají charakteristický kovový náramek hodinek. Představují výrobu hodinek, archivní fotografie, detailní zobrazení hodinového strojku v nadživotní velikosti a krátké filmy včetně videa s 3D demonstrací mechanického kalibru. Součástí expozice jsou čtyři nové modely Oyster Perpetual Day-Date 40.
Loni uvedl Rolex novou generaci svého nejprestižnějšího modelu. Nový model Day-Date 40 má nový mechanický strojek. Kalibr 3255 je při každodenním nošení dvakrát přesnější, než jsou oficiálně certifikované chronometry, uvádí firma.
Značka Rolex představila v hodinkách mnoho inovací. Jako první uvedla náramkové hodinky s vodotěsným pouzdrem (1926), opatřila náramkové hodinky samonatahovacím systémem s rotorem, jež se roztáčí pohybem ruky a samočinně tak hodinky natahuje (1931), přidala na číselníku okénko, v němž se zobrazuje datum (1945) a v roce 1956 přidala okénko, v němž se zobrazuje den v týdnu celým slovem. Hodinky Day-Date dnes nabízejí možnost vybrat si zobrazení dne v týdnu z 26 jazyků.