V Tachově se otevřel dlouho očekávaný betonový skatepark. Je na ploše tisíc metrů čtverečních a přišel na pět milionů korun, polovinu dalo ministerstvo vnitra z programu prevence kriminality.
Podle něj budou sportoviště využívat hlavně mladí lidé, kteří nemají rádi organizované akce a sporty. "A to je ten sport pro ně, kde se mohou vyžít a nějak najít," řekl starosta Jiří Struček (ČSSD). Podle něj je ideálním prostorem k tomu, aby nesklouzli například k drogám a alkoholu. I v předchozích deseti letech, kdy byl park výrazně menší a měl jen tři malé dřevěné překážky, tam chodilo hodně lidí. Kvalitní parky byly daleko, v Klatovech, Chebu a Sokolově.
Nový skatepark chtělo město vybudovat už před pěti lety a mělo slíbenou dotaci. Projekt ale napadlo občanské sdružení, které tvrdilo, že je to v zátopovém pásmu. V době, kdy se jeho stížností zabývaly úřady, přišlo město o dotaci a muselo žádat znovu.
Podle desetinásobného mistra ČR ve skateboardu Martina Juráška vyhovuje skatepark velikostí i parametry. "Je ideální pro začínající i pokročilé," řekl Jurášek, který se na stavbě skateparku podílel za firmu Mystic Construction. Firmu tvoří z 90 procent bývalí i současní jezdci na "prknech". Beton je rychlejší oproti jiným povrchům a je bezúdržbový, odolný a bude funkční desítky let.
Pokud mladí podle Juráčka dělají aktivně cokoliv, utečou ze závadových part. Motivační je také to, že v roce 2020 by měl být skateboarding olympijským sportem. Podle Juráška, který se "prknem" deset let v zahraničí živil, ale chybí v ČR zastřešená hala se všemi prvky na celoroční sportování, zatím se nepřipravuje.
Do sportovně rekreačního areálu v Tachově šlo za 15 let téměř 300 milionů korun, ročně jím projdou statisíce lidí.