Česká televize musí stále častěji oficiálně odpovídat na otázky, které jí veřejnost klade podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Zatímco v roce 2012 takových dotazů obdržela 24, loni jich bylo již 56, počet žádostí tak meziročně stoupl o více než 130 procent. Nejvíc dotazů se týkalo vysílání během podzimních voleb.
Spolu s dřívějšími nevyřízenými případy muselo právní oddělení ČT v roce 2013 řešit celkem 63 žádostí o poskytnutí informace. Vyplývá to ze zprávy o vedení soudních a správních řízení za rok 2013, kterou ve středu projednávala televizní rada.
Nejvíc žádostí, celkem deset, se týkalo uveřejnění informací týkajících se vysílání ČT v souvislosti s říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. Další dotazy se týkaly například platů moderátorů a redaktorů, výběru televizních poplatků, nákladů na redesign loga ČT či odměn vyplacených hostům v některých pořadech.
Z materiálu dále vyplývá, že ve dvaadvaceti případech Česká televize žadatelům na informace odmítla odpovědět a ve dvanácti případech zodpověděla jen část z jejich dotazů. V jednom případě pak ČT neposkytla odpověď v zákonné lhůtě, což vysvětluje závadou elektronické podatelny, kvůli které jí údajně žádost vůbec nebyla doručena.