Čínští výrobci zaměřují aktivity na budování silnějšího renomé svých značek v zahraničí.
Podle každoroční studie BrandZ agentury Kantar Millward Brown (zahrnující přes 100 tisíc značek ve 45 zemích), firem WPP a Google nabývají čínské značky, především v odvětví spotřební elektroniky, na mezinárodním významu. Nejsilnější je Lenovo, následováno Huawei. Třetí místo aktuálního žebříčku obsadila Alibaba.
Z padesátky nejlepších čínských značek deset patří výrobcům spotřební elektroniky. Pokud k nim zahrneme internetový obchod a mobilní hry tvoří v top 50 čínských značkách 61 procent.
Značky byly hodnoceny ve 12 produktových kategoriích na sedmi vyspělých zámořských trzích - Francii, Velké Británii, Německu, Španělsku, USA, Austrálii a Japonsku. Ukázalo se, že čínské značky nabývají na síle, ale mají stále velký prostor k rozvoji v budování mezinárodního povědomí.
Společnost Alibaba před rokem navázala spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem a až do roku 2028 bude celosvětovým partnerem Olympijských her. Bude zajišťovat cloudové služby a služby v oblasti elektronického obchodu.
Velkou mezinárodní kampaň spustila rovněž firma Huawei ke svému mobilnímu telefonu Mate 10 Pro, který je aktuálně jedničkou portfolia. Na letošním CES (největším světovém veletrhu spotřební elektroniky) v Las Vegas ho představil sám Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei. Hlavní přednostní tohoto výrobku je využití umělé inteligence (Kirin 970). I to je důvodem, proč spotřebitelé čínské značky chápou jako inovativní a na vysoké kvalitativní úrovni.