Studie
"Peníze rozhodují." Každý desátý Japonec je i ve 40 letech panic
08.04.2019 14:06 Původní zpráva
Jeden z deseti japonských mužů je i ve 40 letech stále panicem. Podle vědců z University of Tokyo jde částečně o socioekonomické problémy. Muži s nižšími příjmy než ti bohatší, kteří se na studii také podíleli, měli až o dvacetkrát nižší pravděpodobnost, že budou bez sexuální zkušenosti. Zprávu přinesl britský server The Independent.
"Ačkoliv diskuze o příčinách a důsledcích je velice komplexní, když se zamyslíme nad tím, kdo přesně se stane sexuálně zkušeným a kdo zůstane panicem, zjistíme, že heterosexuální nezkušenost je u mužů částečně socioekonomickým problémem. Jednoduše řečeno: peníze rozhodují," uvedl vedoucí studie Cyrus Ghaznavi.
Celkoví míra panictví se v Japonsku do roku 1992 až zdvojnásobila, přičemž dospělí mezi třiceti až čtyřiceti lety věku mají až desetinásobnou pravděpodobnost panictví oproti mužům z USA, Velké Británie a Austrálie. Tam se míra panictví u stejně starých mužů pohybuje mezi jedním až pěti procenty.
Ke zjištění vědce dovedly statistiky ze sedmi různých studií, které v letech 1992-2015 provedl Japonský národní ústav pro výzkum obyvatelstva a sociální zabezpečení. Podle údajů k roku 2015 bylo v Japonsku 8,9 procenta heterosexuálních žen a 9,5 procenta heterosexuálních mužů ve věku od 35 do 39 let bez sexuální zkušenosti.
Podle Ghaznaviho se u mužů sexuální aktivita zvýší, pokud budou mít stálé zaměstnání na plný úvazek a budou žít ve městě s miliony obyvatel. Naproti tomu u žen s nižším příjmem je pravděpodobnost sexuálního styku vyšší oproti mužům, kteří vydělávají stejně (na mužské poměry tedy málo) jako ženy. To podle vědců souvisí s tím, že vdané ženy nemají stálý plat a jejich hlavní prací je starost o domácnost, kam spadá i pravidelný sex.
"Sexuální neaktivita nebo nezkušenost, ať už dobrovolná, či nikoliv, by neměla být zesměšňována a neměli bychom ji považovat za znepokojující. Je potřeba dalších výzkumů, které zjistí důvody sexuální neaktivity a také vliv on-line seznamek a přechod myšlení z romantických vztahů na čistě sexuální, tedy měnící se životní hodnoty, životní styl a trendy na trhu práce," doplnil další člen výzkumného týmu Peter Ueda.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.