Kdo kam a odkud
Mapa ukazuje, jak skutečně vypadá migrace ve světě
21.07.2016 20:30
Imigrace byla vždycky diskutované téma, které v poslední době nabylo na obrátkách. Většina událostí poslední doby s přelivem obyvatel nějakým způsobem souvisí, ať už je to válka s Islámským státem a s tím spojené teroristické útoky, brexit, nebo převaha Donalda Trumpa, s jeho velkou protimigrační kampaní, v amerických volbách.
Anketa:
Pomohli byste uprchlíkům, ať už finančně, nebo materiálně?
-
Chystám se to udělat. 10 %
-
Ano, už jsem pomohl/a. 9 %
-
Ne. 82 %
Imigrace se v dnešní době dotýká i témat, u kterých byste ji nečekali. Je vcelku jedno, o čem samotný článek je, pokud ne redaktoři, diskutéři ho vždy stočí na téma imigrantů.
Názorů a předpokladů kolem sebe slyšíme a čteme mnoho. Co schází jsou fakta. Čísla, která by ukazovala ty nejjednodušší statistiky. Kolik je migrantů? Odkud přicházejí? A kam mají namířeno?
Aspoň částečně s tím může pomoci tato mapa, která zobrazuje migrační síť mezi lety 2010 a 2015. Modré kruhy značí příliv migrantů, červené jsou pak oblasti, odkud lidé odcházejí. Každá žlutá tečka znamená tisíc lidí. Podívejte se, jak světová migrace vypadá.
Co z analýzy například vyplývá?
Že mezi lety 2010 a 2015 byla imigrace ze Sýrii do Švédska vyšší, než ze Sýrie do zbytku Evropy s USA dohromady.
Také to, že hlavním tématem britských odpůrců EU a důvodem k brexitu byla právě imigrace. Všimněte si, jak málo lidí z Evropy ve skutečnosti do Británie emigrovalo.
Diskuse migrace vyvolává i v Austrálii, s výjimkou Súdánu se však o přílivu migrantů z jiných zemí světa mluvit nedá. Naopak Australané poměrně často emigrují do Spojených států.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.